secondlife.eu.sk

... virtualna realita na dosah

Horúčka sobotňajšiej noci na MDŽ

140308-HORUCKA Milé avatarky všetkých vekových skupín a všetkých krajín pôvodu. La Revolution vám blahoželá pri príležitosti vášho medzinárodného dňa.

MDŽ na La Revolution oslávime prvou Horúčkou sobotňajšej noci.

Namiesto gratulácie, použijem cudzie verše neznámeho autora:

Dnes je sviatok všetkých žien,
prajeme im šťastie len,
prajeme im krásu k tomu,
nech sú ozdobou každého domu.


Pár slov k prvej oslave MDŽ na La Revolution

Pôvodne som mal pripravený úplne iný playlist, ktorý zodpovedal názvu akcie "Horúčka sobotňajšej noci" no postupom času som si uvedomil, že ak už budem hrať na MDŽ, tak by bolo dobré ak by sa tomu prispôsobila aj hudba.

A tak som sa spustil do pomyselnej banskej štôlne svojho archívu a začal som z nej vynášať len a len slovenské a české piesne, ktoré inak nezvyknem hrávať.

Povyberal som z nich tie najzaujímavejšie a už som bol takmer pripravený na štvorhodinový večer.

Začiatok dnešenj párty sa niesol vo zvyčajnom duchu. Na La Revolution sa vždy rozbiehame veľmi zvoľna, prvú polhodinku sme na párty dvaja, traja, no to sa našťastie postupne mení. Oslava MDŽ nebola výnimkou. Okolo deviatej sa účasť zastabilizovala medzi 10-15 avatarmi a vydržala až do ďalšieho dňa. Ďakujem všetkým čo prišli.

Hity unitárnej, federálnej republíky a ich dvoch dcér mali úspech :). Hviezdy 60,70,80-rokov sa miešali s dnešnými hudobníkmi, no jednotiacou linkou bola téma lásky. Lásky naplnenej, nenaplnenej, šťastnej, nešťastnej, prajnej i majetníckej. Zahral som aj zopár pesničiek na prianie a potešilo ma, že nik si neprial stupidity typu Senzus a tak sa oslava MDŽ vyhla pádu do priepasti nevkusu. O obišli sme sa aj bez kytičiek klinčekov :).

Dievčatá a ženy planéty Zem pamätajte! Nech už to vyzerá akokoľvek, tí vaši chlapci a chlapi vás vždy mali, majú a budú mať radi. Všetko naj k MDŽ.


No a teraz vážne, aké sú fakty o tomto dni:

Medzinárodný deň žien (často označovaný skratkou MDŽ) je sviatok žien a boja za ich rovnoprávnosť.

Nápad oslavovať Medzinárodný deň žien vznikol na Medzinárodnej ženskej konferencii v roku 1910, ktorá sa konala v Kodani. Ako dátum tohto sviatku určili 8. marec na počesť veľkého štrajku 40 000 newyorkských krajčírok z textilných tovární, ktorý sa konal v roku 1908. Tieto bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

Pred prvou svetovou vojnou vytýčili ženy predovšetkým tieto požiadavky:

  • hlasovacie právo
  • osemhodinový pracovný čas
  • zlepšenie špeciálneho zákonodarstva

V Rakúsku, Švajčiarsku, Nemecku sa prvý MDŽ konal už v roku 1911. Roku 1913 ho oslavovali aj v cárskom Rusku. Po ženských nepokojoch a demonštráciách v Petrohrade je roku 1917 pevne ustanovený 8. marec ako MDŽ.

V roku 1975 bol MDŽ oficiálne uznaný OSN.

Takže ešte raz milé ženy a dievčatá, všetko naj k vášmu sviatku a už neštrajkujte prosím! 

http://sk.wikipedia.org/wiki/Medzinárodný_deň_žien 

SLC:Slovakia Life Cars

logo sl mp

170908 MESTO HLADA

CSI Kulturní Infocentrum

  

Prihlásenie

Materský web sveta

logo sl