secondlife.eu.sk

... virtualna realita na dosah

Retro hodinka v Pink Moteli

kategoria pink motel

RETRO s The Mamas & the Papas (9.7.2017)

IKONA 150 SL TAXIThe Mamas & the Papas (na debutovom albume: The Mama's and the Papa's) bola americká vokálna folk-rocková formácia, ktorá patrila medzi významné skupiny podieľajúce sa na tvorbe južnej kalifornskej popovej scény, prevažne v druhej polovici 60. rokov. V tomto období (spolu s krátkym účinkovaním v roku 1971) vydala päť hudobných albumov, pričom do hitparádovej ,,Top 40" sa dostalo jej jedenásť singlov. The Mamas & the Papas predali na celom svete skoro 40 miliónov hudobných nosičov.

viac WIKIPEDIA

RETRO s The Monkees v Pink Moteli (2.7.2017)

IKONA 150 SL TAXIThe Monkees sú americká rocková skupina, ktorá svoju najväčšiu slávu prežívala medzi rokmi 1965 až 1971. Príležitostne sa jej členovia spájali v nasledujúcich dekádach, aby nahrávala albumy a organizovala koncertné turné.

Kapelu vytvorili americkí televízni producenti, Bob Rafelson a Bert Schneider, aby obsadili svoj projekt, televízny seriál The Monkees, ktorý bol odvysielaný kanálom NBC medzi 12. septembrom 1966 až 9. septembrom 1968. V seriáli ako The Monkees účinkovali Američania Micky Dolenz, Michael Nesmith a Peter Tork a britský herec a spevák, Davy Jones. Hudba skupiny bola spočiatku pod dohľadom producenta Dona Kirshnera.

Americký hudobník a herec, Micky Dolenz, opisoval kapelu The Monkees ako „... televíznu šou o fiktívnej kapele, ktorá by chcela byť ako The Beatles, no nedarilo sa jej to...“[1] no herci-hudobníci sa napriek tomu stali reálnou hudobnou skupinou.

viac WIKIPEDIA

RETRO HODINKA s The Animals (25.6.2017)

IKONA 150 SL TAXIOpravný termín druhý pokus.

The Animals je britská rocková skupina zo šesťdesiatych rokov. Pôvodná skupina pochádza z Anglického mesta Newcastle upon Tyne. Bola súčasťou takzvanej britskej invázie. Ich agresívny bluesový zvuk a hlboký hlas Erica Burdona (frontmana skupiny) je najviac charakteristický v známej skladbe „The House of the Rising Sun“, ktorá bola v roku 2003 časopisom Rolling Stone daná na 122. miesto zoznamu 500. najlepších skladieb všetkých čias.

viac WIKIPEDIA