secondlife.eu.sk

... virtualna realita na dosah

ut`o`ROCK - Bruce Springsteen (14.11.2017)

Bruce Frederick Joseph Springsteen prezývaný "The Boss" získal množstvo ocenení, vrátane 20 cien Grammy, 2 zlatých glóbusov a Oscara. V zozname 500 najlepších albumov všetkých čias, ktorý v roku 2003 vydal časopis Rolling Stone má Bruce Springsteen osem zo svojich osemnástich vydaných štúdiových albumov.

Od raného detstva sa chcel presadiť ako rockový hudobník a už ako šestnásťročný hral v kaviarňach newyorskej štvrti Greenwich Village, podobne ako Bob Dylan vo svojich začiatkoch. S Dylanom ho spájal aj John Hammond – šéf spoločnosti Columbia, ktorý v roku 1961 odštartoval Dylanovu kariéru. Aj Springsteen na neho zapôsobil a okamžite s ním podpísal zmluvu na prvý album.

Nádejný, folkovo orientovaný debutový album bol vydaný v roku 1973, ale úspech sa zatiaľ nedostavil. Springsteen však naďalej vytrvalo koncertoval po celom východnom pobreží a pre svoj druhý album zostavil stálu sprievodnú skupinu E-Street Band. V roku 1984, kedy už mal Springsteen prezývku The Boss, vyšiel album Born in the U.S.A., ktorý býva označovaný ako jeden z najlepších albumov 80-tych rokov a nám padla sánka :-).

Zdroj: wiki

PUB Mesto: http://maps.secondlife.com/secondlife/Umbriel/180/176/1502

SLC:Slovakia Life Cars

logo sl mp

170908 MESTO HLADA

CSI Kulturní Infocentrum

  

Prihlásenie

Materský web sveta

logo sl