secondlife.eu.sk

... virtualna realita na dosah

Kedy, ako a kde?

Frankie Frentis zverejnil status, ktorý ma podnietil k týmto trom myšlienkam týkajúcim sa klubovej scény v CZ/SK komunite.

Kedy ?

Týždeň má iba sedem dní. Teoreticky by sa dali tieto dni rozdeliť medzi kluby a návštevníkom by sa takto začalo vnucovať, kam majú v ten večer ísť. Ale koho by to bavilo ak by nemal na výber? Navyše ani DJovia nemajú každý týždeň v ten istý deň voľno na SLko. Akcie sa teda budú zákonite krížiť a konkurovať si. Prospech z toho budú mať návštevníci. To je v poriadku a nemám s tým, za MESTO, najmenší problém. Kolízie sú nevyhnutné a nie je na nich nič zlé. Inou vecou je, ak si nejaké kluby dohodnú vlastné pravidlá, to už je potom na nich, či ich budú/nebudú dodržiavať. 

Ako ?

Ak si kluby s pár-dňovým predstihom dokážu svoje akie zapísať do Google Kalendára CS Infocentra, návštevníci si môžu svoje SL-večery naplánovať a konkurenčné kluby tiež privítajú, ak nebudú 5 min pred 9 hodinou zaskočení statusom: “Nemám čo robiť, budem hrať čo chcete, neplánované párty sú najlepšie, všetci sem!”. Preto si myslím, že je dôležite svoje párty predvídať a ďať ostatným o nich vedieť s predstihom. Zníži to napätie v komunite. Využívajte GKalendár CSI (secondlife.eu.sk http://www.secondlife.eu.sk/index.php/kalendar-cs-kulturni-infocentrum-sl, virtualwiki.cz http://web.virtualwiki.cz/kalendar-akci-v-second-life). Právo pridávať do neho majú všetci majitelia klubov.

Kde ?

FB CS Infocentra (https://www.facebook.com/groups/443665839092928/) je zvyčajným miestom, kde sa ponuky klubov stretávajú. Poradie príspevkov nie je možné ovplyvniť, preto by bolo fajn ak by sme sa dohodli a svoje akcie na nej zverejňovali až v ďeň/večer ich konania. Každý z nás má vlastné FB stránky, kde si môže robiť reklamu aj celý mesiac. Každý z nás môže svoje plánované akcie zverejniť v GKalendári CSI s akýmkoľvek predstihom. Nik nie je odkázaný iba na FB CS Infocentra. Tak si ho udržujme prehľadné a aktuálne. Je to iba na nás.

 


Ak máte k tejto téme čo povedať, môžete to samozrejme urobiť komentárom na FB, alebo komentárom tu pod článkom. Rozdieľ bude iba v tom, že váš názor na FB po týždni už nik nenájde a tu ostane "naveky".

 

Komentárov   

# RE: Kedy, ako a kde?Natty Capelo 2017-08-06 11:32
Krasne napsany clanek. Jak jiz bylo nekolikrat receno...ceska komunita je velmi mala, alespon ta cast, ktera navstevuje cz/sk kluby a mela by drzet pri sobe. Proc si hazet klacky pod nohy, vzdy je prece mozne se rozumne domluvit jako dospeli lide. A bez soupereni a zloby prat uspech i tem ostatnim v pripade, ze se akce krizi.☺️
Odpovedať