secondlife.eu.sk

... virtualna realita na dosah

Môj prvý avatar

V tomto návode si ukážeme ako sa môžeme na www.secondlife.com zaregistrovať, vytvoriť vlastný užívateľský účet a získať svojho prvého Avatara. A čo sa stane po tom.

Návod som nafotil s avatarkou SlovakiaDance 26. januára 2014. Je možné, že časom sa niektoré drobnosti zmenia, no väčšina určite ostane platná.

01 Na adrese https://join.secondlife.com/?lang=en-US si vyberieme základný vzhľad svojho budúceho avatara.
02 Vyberieme si meno svojho avatara. Ak už je meno obsadené, musíme si zvoliť iné.
03 Vyplníme základné údaje pre dokončenie registrácie avatara: mail, dátum narodenia (v SR by s tým mali problém), kontrolná otázka a odpoveď (dobrá vec ak by ste zabudli svoje prihlasovacie údaje).
04 Máte na výber, buď využijete bezplatný účet, alebo si zvolíte "Prémium" účet. Vyberte si "Free" variantu, platený účet si môžete zvoliť aj neskôr, pre 99% návštevníkov aj tak nebude mať nikdy význam. Váš avatar je v tomto okamihu vytvorený.
05 Stiahnite si klienta, ktorým sa napojíte do Second Life. Webová stránka vám implicitne ponúkne klienta z dielne Linden Lab, no už teraz si samozrejme môžete stiahnuť alternatívneho klienta. Návod pokračuje v klientovi od Linden Lab, tiež známom ako SL Viewer.
06 Po prvom spustení klienta sa prihlásite menom avatara a zvoleným heslo.
07 Nasleduje obligátne osúhlasenie nekonečne dlhých podmienok, ktoré bez tak nič nečíta, no každý sa nimi má riadiť.
08 A už ste v Second Life! Nachádzate sa na ostrove (SIM), kde budte robiť svoje prvé kroky.
09 Ostrov kde ste sa ocitli je navrhnutý tak aby ste si osvojili základy pohybu. Vychutnajte si svoju prvú cestu k teleportu, na tento ostrov sa už nikdy nebudete môcť vrátiť.
10 Na konci vašej prvej cesty je pekný teleport, ktorý vás prenesie ďalej.
11 A to je druhý ostrov, tento už je verejne prístupný, prvý krát sa zrejme stretnete so staršími avatarmi. Mne to tak trochu pripomína orientálne trhovisko, kde vám ponúkajú všelijaké veci a vy ani neviete na čo sú. Možno to vykne bývať inak, ale ja som tam stretol niekoľko avatarov, ktorí ma pozývali do svojich skupín, posielali landmarky a ponúkali priateľstvá, bol to celkom slušný zmätok.
12 Tento druhý ostrov je dosť veľký a zaujímavý, veľa užitočného sa na ňom naučíte ak mu dáte šancu, no raz z neho budete chcieť odísť.
13

Majitelia Second Life vám ponúkajú viaceré teleporty, ktoré vás nasmerujú na ďalšie ostrovy podľa vášho záujmu, no vy viete, že chcete ísť na La Revolution (teda aspoň dúfam).

Mapu SecondLife si otvoríte kombináciou CTRL+M a do hľadanej destinácie vypíšete názov SIMu kam sa chcete teleportovať, v tomto prípade to je La Revolution, alebo ....

14 ... kliknete na ikonku s lupou a La Revolution si vyhľadáte medzi Places.
15 Tak a ste na ostrove, ktorý je domovom skupiny Slovakia Life a mne neostáva nič iné ako veriť, že si to tu obľúbite a La Revolution sa stane aj vašim domovom.