secondlife.eu.sk

... virtualna realita na dosah

Varovanie
  • JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /home/sh004300/www_secondlife/images/2014/140223 PIC Prezidentská kampaň
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2014/140223 PIC Prezidentská kampaň

Diskusný klub - Prezident SR 2014

la-revolution-prezident-2014 260x520Téma prezidentských volieb v roku 2014. Na jednej strane nesmierne vážna téma hodná byť prvou o ktorej sa bude diskutovať na La Revolution. No kto tú diskusiu pripravuje? DexTex Byron, teda osoba ktorá si titul prezidenta uzurpovala ignorujúc aj najzákladnejšie práva demokracie? :D

Nuž kládol som si tieto elementárne otázky až som dospel k záveru: Nerieš to, len ti to žerie čas a aj tak na nič múdre neprídeš! No a s takto odľahčeným poznaním, že nejde o moje mocnenské zlyhania, ale ide o funkciu ako takú, som sa pustil do formulácie oporných bodov diskusie.

Na pagáte boli tri otázky: Či? Koho? Prečo?.

Na úvod diskusie, ktorá meškala jednu hodinu, lebo som sa cez skype rozplýval nad ročným synovcom, som dúfam stručne a zrozumiteľne vysvetlil, či má zmysel ísť voliť, s poukázaním na trojboj Mečiar, Kukan a prekvapenie volieb uja Gašparoviča, okrajovo som poukázal na Čl.101 Ods. (1) Ústavy a to čo sním nastváral dvojnásobný ujo.

Pri otázke koho voliť som sa pokúsil akcentovať význam toho ako sa uchádzač prezentoval svojim životom zočivoči téme akou je kompetencia danej osobnosti: má politickú skúsenosť, stojí za ním potenciál renomovanej strany, je odborne spôsobilý, dá sa dúfať, že má víziu hodnú štátnika, má usporiadané rodinné vzťahy, či zlyhal rozvodom, bol členom totalitnej strany a nie je to náhodou magor? Zložité otázky.

No na napokon tu bola tretia otázka: prečo voliť? Tu som si nepokryte pomohol Čl.2 ods. (1) Ústavy a vyhlásil, že ak budete rezignovať na svoje politické právo ísť voliť niekoho, koho by ste aj radi volili, tak ste tupí ako ovce a je viac než spravodlivé, ak sa na vás bude hľadieť nie ako na individuality, ale ako na jednu anonymnú ovcu v rámci stáda. Mňa osobne viac trápi krivda, ktorá sa stane človeku, než krivda ktorá sa udiala tupej ovci.

S diskusiou bol tak trocha problém, za ktorý môže Alex :), nemal sa so mnou toľkokrát zhodnúť, to sa potom ťažko diskutuje, keď obaja chceme Procházku! No naštastie sme tu mali aj Vlada s otázkou na p. Bárdosa, resp. Sandriku s dojmom, že Kiska je OK. Ľudí v klube postupne pribúdalo, kreslá pre avatarov sa začali plniť a tak sa diskusia menila smerom ktorí diskutujúcich zaujímal viac.

Verte neverte, ale snažil som sa všetkým ten svoj úvod zopakovať, no i tak sme čoskoro skončili pri astrológii, počítačových hrách a kresťanstve. Celkom fajn bol sporadický návrat k politike i keď šlo len o konštatovanie, že medzi Čechmi a Slovákmi zas až taký veľký rozdieľ nie je. Pokiaľ ide o politiku, tak jediná vec v ktorej dnes, môžeme súťažiť je to ktorý národ si to voľbamy ešte viac domrvil.

Diskusný klub začal okolo siedmej a do všeobecného tlkotania o všeličom sa zmenil až po deviatej. Ja som bol spokojný, na prvý pokus sa ani neviem ako podarilo udržať tému živú viac ako dve hodiny a to hodnotím ako úspech.

Jaqui ďakujem za semiačko marihuany, bude ozdobou rockového parketu.

Toľko k prvej diskusií na tému prezidentských volieb a voľte Rada Procházku! To je záver diskusie podľa Prezidenta La Revolution Dexa :D.

prochazka--for-president{gallery}2014/140223 PIC Prezidentská kampaň{/gallery}