secondlife.eu.sk

... virtualna realita na dosah

Muzikál "Neberte nám princeznú" r.1981

6699Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi.(oficiální text distributora prevzatý z www.csfd.cz).

No a to je asi tak všetko, čo sa oplatí k dejovej stránke povedať!

Na muzikál sa moc pozerať nedá , je to miestami až nesnesiteľne trápne, ale ... no a o to ide ... ale tie pesničky sú excelentné.

No a tie som v dnešný večer venovaný hudbe 80-tych rokov v Tiki-Tiki klube hral. Všetky piesne zabrali necelých štyridsať minúť a vypočuli sme si ich len vo štvorici, keďže SL komunitu tento program nezaujal, čo je škoda. No našťastie máme tento web :).

Soundtrack k filmu zložil a nahral v roku 1980 fenomenálny Dežo Ursiny na texty Jána Štrassera so skupinou Pavla Daněka. Piesne k filmu naspievali tí čo si v ňom aj zahrali Marika Gombitová, Miroslav Žbirka a Marie Rottrová.

Tak si pustite aspoň tieto youtube klipy, aby ste vedeli, prečo bol pesničkám z tohoto, vlastne nepodareného, TV muzikálu venovaný jeden večer na La Revolution.

M. Gombitová - Trochu tuším, trocha viem

 

M. Žbirka - Hľadá sa dieťa z dobrej rodiny

 

M. Rottrová - Teraz pekne pôjdeš domov !